włoskie jedzenie Kraków

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród szerokich wariantów, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. włoska restauracja Kraków centrum Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, piada i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *