Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i najlepsze polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *